Ponožkománie

Ačkoli historie ponožek sahá až někdy do pravěku, byly doby, kdy ponožky byly určeny jen pro vyšší vrstvy. Dnes jsou brány, díky jejich dostupnosti, jako automatická součást našeho běžného života. Ráno si je bez přemýšlení navlékneme na nohy, přidáme zbývající oděv a vyrážíme vstříc novému dni.

Ale proč nezačít přemýšlet?“

Každý máme doma, zajisté, několik párů ponožek. Jiné na léto a jiné zase na zimu, přizpůsobené současně stylu našeho života. S největší pravděpodobností u nás budou převládat ponožky jednobarevné. Ty nám nic nezkazí, jsou nenápadné a zároveň plní svou funkci. Ale i tady platí jednoduchá zásada, pokud si zvolím oblečení a boty ve světlých tónech anebo naopak ve tmavých, ponožky tomu vždy přizpůsobím. Zdá se vám to logické? Pro někoho možná je, ale občas mi oči přitáhnou třeba černé vysoké ponožky v bílých espadrilkách a k tomu světlé kalhoty. Byl to snad záměr?

V posledních letech mě ponožkový trh doslova baví. Konečně máme na výběr z tolika stylových motivů, barev, vzorů a to nejen ve vysokých ponožkách, ale i v těch kotníkových. Díky tomuto pestrému výběru, můžeme náš celkový outfit posunout na mnohem zajímavější úroveň a skutečně si vyhrát. Nápaditosti se meze nekladou, proto se nebojme ji použít.

Kdykoliv spatřím muže v dobře padnoucím obleku, kterému koukají z nohavice vzorované ponožky sladěné např. barevnou nitkou k barvě kravaty či košile, velice ocením jeho stylový výběr. Díky této „maličkosti“ se totiž může jeho, na první pohled obyčejný oblek, posunout do úplně jiných rozměrů.

Ani tady, ale nezapomínejme, že méně je někdy více.“

Proto volme barevnost ponožek vhodnou k našemu osobitému stylu a naučme se je brát, jako plnohodnotnou součást našeho outfitu.