Na čumendu do skříně

Mnohdy si to ani neuvědomujeme, ale výběr našeho oblečení ovlivňuje z velké části také druh práce, kterou vykonáváme. Musíme se přizpůsobit prostředí, ve kterém pracujeme, anebo předepsanému firemnímu dress codu. Ale určitě se shodneme, že nejdůležitější je pro nás především naše pohodlí. Abychom se cítili uvolněně a mohli se plně věnovat své práci, nesmí nás oblečení nijak svazovat anebo tlačit.

 

Jako každá žena musím mít šatník opravdu pestrý na oblečení. Potřebuji výběr nejen do práce, ale také na volný čas, na sport anebo na večerní párty. Kdybych se měla řídit módními „výstřelky“ každé sezóny, nedělala bych nic jiného, než běhala po obchodech a utrácela (což je samozřejmě záměr). Ale tento čas si ráda ušetřím na zajímavější aktivity.
Proto si vybírám do svého základu šatníku univerzálnější kusy, které doplním či obzvláštním něčím sezónním či stylovým. Tak mám jistotu, že nenakupuji jen na jednu sezónu.

 

 

Jak se připravuji na nákupy?


Vždy si na sezónu vyberu 2-3 barvy z mé palety barev, ve kterých se držím při nákupech jak oblečení, tak doplňků. Mezi tyto barvy nepočítám černou a bílou. Ideální je, když se vybrané barvy navzájem doplňují. Pak mám jistotu, že pokud se odstín z mých bot objeví třeba ve vzoru na halence či kalhotách, nebudu muset řešit současně nové boty a k tomu ještě kabelku.
Nevím, jestli to máte podobně, ale musela jsem se naučit nepodléhat v obchodech hned prvnímu okouzlení, i když je to mnohdy velice těžké. Lehko se vám totiž může stát, že přijdete domů a zjistíte, že k zakoupenému kousku nemáte vhodné boty. Jejda, a vlastně ani halenku či kabelku! Tím se vám nákupy mohou snadno prodražit – což je pro obchodníky samozřejmě skvělá zpráva. Anebo, což je horší, vám tento kousek zůstane ležet nedotčen ve skříni. Proto je dobré si předem vytvořit svůj nákupní seznam, ke kterému se společně propracujeme v rámci online kurzu Odhalení tajemství šatníku.

 

 

Jaké doplňky si vybírám?

Zbožňuji originální šperky. Momentálně velice ráda používám černou keramiku anebo doplňky ze dřeva, které jsou lehké a také velice zajímavé svým designem. Na svém outfitu si vždy vyberu jednu dominantu, která bude středobodem, a zbytek doladím nějakými menšími detaily ve stejném duchu. Tímto mohu lehce pozvednout jinak obyčejný volnočasový oděv a navíc snadno odpoutám pozornost od míst, na které nechci upozorňovat 😉 Zkuste to taky a hrajte si. Jen nezapomínejte, že někdy méně, může být více.

 

 

Mezi mým universem najdete také pár ojedinělých kusů, díky kterým si mohu udělat mnohem krásnější a zajímavější den. Nebojte se být originální.