Jaké jsou nejčastější přešlapy?

Dnes se spolu v krátkosti zaměříme na 6 nejčastějších chyb, které mohou mít neblahý vliv na naše obchodní jednání či pracovní pohovor.
Věděli jste, že stačí pouhé 3 sekundy na vytvoření prvního dojmu, který může mít zásadní vliv na pokračování našeho jednání?

 

„94 % prvního dojmu je o vzhledu“

 

 

MUŽI

 

1. Neupravené vlasy a vousy

Pokud nejste vyloženě kreativec, zvolte si raději kratší střih vlasů, který si pravidelně udržujte. Určitě jste si všimli, že existují specializované salóny pro muže, tzv. Barber Shopy, kde si užijete vyloženě pánské prostředí, se vším všudy.

V případě, že upřednostňujete dnes tolik oblíbený plnovous, je pravidelná úprava na místě, ať nevypadáte jako zarostlý Krakonoš. Naopak muži s vyrostlým strništěm sice mohou působit sexy, ale v byznysu s tím moc nezabodují. A tak jim nezbývá, než ráno sáhnout po holení.

 

2. Krátká kravata

Teď si nejspíš říkáte, a jak dlouhá kravata má vlastně být? Tak jo. Kravata by měla sahat do poloviny opasku u kalhot, proto si vždy po uvázání kravaty zkontrolujte její délku. Na zakončení v půlce břicha rovnou zapomeňte!

 

3. Košile s krátkým rukávem

Dnes je to sice uvolněnější, než dříve, ale stále platí, že na pracovní schůzku anebo slavnostní příležitost patří košile s dlouhým rukávem. Tu s krátkým si rovnou nechejte na volnočasové aktivity se svými přáteli.

 

4. Chybějící sako

Pokud máte oblekové kalhoty a košili, tak bez saka vůbec nevyrážejte. V případě velkého tepla můžete sice sako odložit, ale až po svolení přítomných.

 

5. Bez tašky

Pokud jdete na jednání, určitě s sebou nesete notebook anebo nějaké potřebné dokumenty. Pro tyto případy se vždy hodí kožená taška anebo jiná vhodná brašna, která vás bude dokonale reprezentovat. Tady nemusíte být „konzerva“, a klidně si vyberte takovou tašku, která zaujme svým nevšedním designem a současně bude vhodně doplňovat váš outfit.

 

6. Sandály

Pro někoho samozřejmost, pro jiného novinka? Otevřené boty se do obchodního jednání opravdu nehodí. Proto investujte do kvalitních uzavřených bot, a ty udržujte stále v čistotě. Okopané, prošoupané anebo špinavé boty vám nebudou zrovna hezkou vizitkou.

 

 

ŽENY

 

1. Extravagantní účes

Pokud se chystáte k pohovoru na nějakou kreativní pozici, věřím, že tímto účesem zaujmete. Nicméně, pro běžnou obchodní schůzku anebo pracovní pohovor se nepřirozeným barvám či účesům raději vyhněte.

 

2. Nápadné ozdoby

Říká se, že někdy méně, znamená více. A tady to platí dvojnásob. Obrovské náušnice, náramky anebo několik zlatých řetězů na krku působí lacině a na jednání se nehodí. Ty si raději schovejte na jiné příležitosti.

 

3. Holé paže, břicho a velký výstřih

Jsme v baru, anebo na obchodním jednání? Odhalené tělo sice muže zaujme, ale rozhodně nebudou myslet na pracovní věci. Tady se držme raději takových ženských prvků, které neodhalují vše na první dobrou.

 

4. Příliš krátká sukně

Hvízdající kluci a otáčející se hlavy na ulicích. Takhle nějak to vypadá, když si vezmete příliš krátkou sukni. Ideální délka sukně je těsně nad kolena, opět tak, aby nám lichotila vzhledem k naší postavě.

 

5. Bez punčocháčů

I přesto, že máte krásné nohy, tak na obchodní jednání s holýma nohama nevyrážejte. Dnes je v nabídce široká škála punčocháčů, proto si vyberte takové, ve kterých se budete cítit opravdu dobře a přirozeně. Nezapomeňte si s sebou přibalit taky jedny náhradní, pro strýčka příhodu. Známe to asi všechny.

 

6. Otevřené boty

Stejně jako u mužů, i tady platí, že do seriózního zaměstnání či na jednání si zvolíme vždy uzavřené lodičky. Ukazovat prsty na nohou se v byznysu holt nesluší.