Jak si hravě najít svůj styl

Máme obrovskou výhodu, že nám dnešní svět umožňuje mísení stylů a přispívá tak k větší otevřeností. Dříve se ženy musely držet jasně daných pravidel, která nám určovala společnost. Ale naštěstí pro nás, tyto zákazy jsou již dávno překonány a máme obrovskou volnost ve výběru. Jenže díky ztrátě tohoto pevného rámce mnozí ztratili jistý návod, jak zacházet se svým šatníkem. A pokud nemáme žádný styl, stáváme se pro druhé neviditelnými. Skvělou zprávou je, že se dá všechno naučit, stačí mít jen chuť a být vnitřně otevřená k tomuto procesu.

Oblečení je způsob, kterým si vytváříme vlastní identitu. Budujeme si svou vlastní image, kterou rozvíjíme po celý život. Navíc oblečení hodně vypovídá o tom, jaká jsme osobnost, protože je to takový tichý podvědomý jazyk, kterým promlouváme k druhým. Ale jak si najít ten svůj styl? Jednoduše. Studujte styly v časopisech, na blozích, sledujte fotky z různých obchůdků na facebooku a hledejte, který styl s vámi vnitřně nejvíce rezonuje.

Cílem není někoho přesně kopírovat, ale vytříbit a obohatit si svůj osobitý styl. Nepřejímejte styl, ve kterém se nepoznáváte, a to jen proto, že vám prodavačka anebo kamarádka řekla, že v tom vypadáte úžasně. V novém oblečení se jednak musíte cítit dobře, ale především se musíte líbit sama sobě. Pohled na samu sebe se bude postupně vyvíjet, proto postupujte krůček po krůčku a nedělejte hned radikální změny. Stačí začít u drobností, a když se v tom budete cítit dobře, budete mít touhu jít dál. Jelikož máme za cíl najít styl, který vám sedne, opusťte barvy a tvary, na které jste byla do teď zvyklá a začněte zkoušet i jiné styly.

Ráda si vybírám takové kousky, které se neprodávají ve velkých počtech. Proto upřednostňuji spíše menší obchůdky s osobním přístupem a módou, která ke mně promlouvá. Nedávno jsem na svých toulkách objevila obchod s dámskou módou, která nejen zahrnovala prvky moderní módy, ale také určité jedinečností pro podtrhnutí své vlastní osobnosti. To vše navíc umocnila, a celkový dojem tak zpříjemnila, paní majitelka svým velice profesionálním a zároveň lidským přístupem. Nejen, že byla nesmírně ochotná, ale uměla také vhodně doporučit, říct svůj názor a přitom konečné rozhodnutí nechat na zákazníkovi.

Díky tomuto krásnému setkání se mohu i na dálku inspirovat z nově přidaných fotek modelů na stránkách obchodu, za které moc děkuji. A pro malé zpestření jsem si zde pro vás připravila několik zajímavých outfitů. Nechejte se inspirovat!

 

 

CITÁT NA ZÁVĚR: „Módu si můžete koupit, ale styl, ten musíte mít.“ Coco Chanel