Černá krása

Proč se lidé automaticky uchylují k černé, když truchlí anebo jsou v depresi?

Černá je odjakživa spojovaná se smrtí, smutkem, temnem a má mystický nádech. Až postupem času z ní moderní doba udělala základ šatníku a stala se tak stylovou a sexy barvou. Je to barva, za kterou se můžeme schovat, a současně dává ženám falešnou představu, že vypadají štíhlejší. Avšak pokud se člověk dlouhodobě obléká do černé, i když si to situace zrovna nežádá, bývá to velmi vyčerpávající. Černá brzdí ze zotavení, člověk se cítí více unavený a udržuje ho ve vnitřním smutku.

 

Ze stylistického hlediska to není jen o tom, obléci se do správných střihů. Je dobré se také ujistit, že náš obličej dramaticky nezestárne a nebude vypadat unavenější, než ve skutečnosti je, jen díky nesprávně zvoleným barvám.

Po určitém věku naše pleť začne ztrácet svou barvu, objevují se první vrásky, stíny v obličeji a tmavé kruhy kolem očí. Začínáme se více starat o svou pleť, abychom vypadaly mladší. Snažíme se pomocí kosmetických přípravků co nejvíce zpomalit stárnutí. A tady nám mohou krásně pomoci správné barvy, abychom vypadaly zdravě a nádherně. Protože vše, co nosíme kolem obličeje, se nám do něj také barevně odráží.

 

Už jste někdy zažila situaci, kdy vám všichni z okolí říkali, jak dobře vypadáte?“ Pravděpodobně jste na sobě měla jednu z vašich správných barev.

 

Každý jsme se narodili s dědičným genetickým otiskem a se specifickým zbarvením kůže, vlasů, očí. Postupem času se nám ale tato barva mění, protože nám pigment ubývá. Proto je třeba přihlížet k tomuto faktu a barvy si v průběhu života upravovat.

Jako mladé mi může slušet barva výraznější a tmavší, ale s přibývajícím věkem na mě bude tato barva příliš jasná a křiklavá.

A jak jste na tom s černou vy?“

Podrobnějšímu rozebírání barev se budeme společně věnovat v online kurzu Odhalení tajemství šatníku.